تاریخ:۱۳۹۴/۰۴/۲۳

طراحی سایت حرفه ای

طراحی سایت حرفه ای

امروزه به طراحی سایت به عنوان یک کسب و کار درآمدزا نگاه می شود که نیاز به سرمایه گذاری اولیه زیادی نداشته و از دیدگاه خیلی افراد، شخصی که یک دستگاه کامپیوتر داشته باشد و از کمی دانش در مورد وب سایت برخوردار باشد می تواند کار طراحی سایت انجام دهد و از این طریق درآمد زایی کند. همین تفکر غلط موجب شده است تا تعداد افرادی که در مورد طراحی سایت ادعایی دارند، افزایش پیدا کرده و متاسفانه خیل عظیمی از آن ها از دانش و تجربه کافی در زمینه طراحی سایت برخوردار نیستند. این افراد اکثرا به صورت شخصی به فعالیت در زمینه طراحی سایت می پردازند و با ارائه قیمت هایی بسیار پایین مشتری ها را جذب نموده ولی نهایتا نمی توانند پاسخگوی نیازهای مشتریان باشند. اول به دلیل عدم وجود دانش و تجربه کافی و دوم به خاطر حجم زیاد کارهایی که در دست می گیرند و نهایتا ممکن است از عهده انجام آنها بر نیایند.

طراحی سایت حرفه ای، کاری تیمی است که به چندین تخصص نیاز دارد و هر تیم باید به انجام اموری که در آن متخصص است بپردازد و کار را به سرانجام برساند.

متاسفانه با رشد روز افزون نرم افزارهای متن باز و دسترسی عموم مردم به آن ها، عده ای از افراد با استفاده از این نرم افزارها و بهره گیری از قالب های گرافیکی آماده، کسب و کار طراحی سایت را برای خود برگزیده اند و در این زمینه بسیار مدعی هستند اما نهایت کاری که انجام می دهند، نصب نرم افزار متن باز بر روی سرور و نصب قالب گرافیکی برای نرم افزار است. اما در واقع این کار "طراحی سایت" نیست و تنها "راه اندازی وب سایت" است. چون مجموعه ای از عناصر از قبل تولید شده در کنار هم سوار می شوند و این کار بیشتر به مونتاژ شباهت دارد.

طراحی سایت حرفه ای مراحل مختلفی دارد که هر کدام از این مراحل باید در کمال دقت و وسواس انجام شود تا نهایتا به رضایت مشتری منجر شود:

 1. نیاز سنجی از مشتریان و راهنمایی مشتری به سمتی که نهایتا به هدفش از طراحی سایت دست یابد.

 2. طراحی گرافیک اختصاصی مبتنی بر هویت سازمانی و هویت برند مشتری و متناسب با اهداف وی.

 3. پیاده سازی سایت براساس طرح گرافیک اختصاصی و نیازسنجی که از مشتری انجام شده است.

 4. راه اندازی، آموزش و پشتیبانی از مشتری، به صورتی که مشتری طراحی سایت، احساس کند که در به روز رسانی و نگهداری وب سایت خود تنها نبوده و همیشه یک تیم طراحی سایت حرفه ای در کنار وی قرار دارد.

متاسفانه برخی از افراد که در بالا ذکر شدند و به صورت شخصی در زمینه راه اندازی سایت فعالیت می کنند، تعهدی نسبت به مشتری نداشته و خدمات پشتیبانی را به مشتری ارائه نمی کنند و عمدتا بعد از مدتی کلا زمینه فعالیت خود را تغییر می دهند. در این حالت مشتریان با یک وب سایت دست و پا شکسته پر از مشکل تنها مانده و در نهایت مجبور می شوند مجددا هزینه ای را برای طراحی سایت جدید متحمل شوند.

اما اگر مشتریانی که به دنبال طراحی یک سایت خوب و حرفه ای برای خود هستند و می خواهند که از دغدغه های بعدی در مورد وب سایت رها شوند، باید به سراغ یک شرکت طراحی سایت بروند که خدمات طراحی سایت حرفه ای را ارائه می نماید.

هنگامی که مشتری با یک شرکت طراحی سایت حرفه ای قرارداد می بندد از چند جهت می تواند آسوده خاطر باشد.

 • اول اینکه معمولا یک شرکت برای مدت طولانی پابرجا می ماند، ممکن پرسنل و اعضای آن شرکت تغییر کنند، اما شخصیت حقوقی شرکت تغییر نکرده و همیشه در دسترس است.

 • دوم اینکه پشتیبانی یک وب سایت از راه اندازی آن مهم تر است. داشتن یک وب سایت معیوب و مشکل دار از نداشتن آن وب سایت به مراتب بدتر است. پس رفع اشکالات و ایرادات و تغییرات احتمالی در نگهداری یک وب سایت حیاتی است. وقتی با یک شرکت طراحی سایت که کار طراحی سایت حرفه ای انجام می دهد قرارداد می بندید مطمئن هستید که تیم پشتیبانی آن شرکت پاسخگوی شما خواهند بود، خصوصا اگر برای قرارداد پشتیبانی هزینه ای مجزا بپردازید.

 • سومین مسئله رعایت اصول حرفه ای برنامه نویسی و پیاده سازی وب سایت است. این اصول در عملکرد وب سایت شما در موتورهای جستجو نقش بسزایی دارند. اگر طراحی سایت حرفه ای برای شما انجام نشود و اگر از عملکرد تیم طراحی سایت اطمینان خاطر نداشته باشید، نمی دانید که سایت شما در موتورهای جستجو چه جایگاهی خواهد داشت، هر قدر هم که برای تولید محتوا تلاش کنید بی نتیجه خواهد بود.

 • چهارمین نکته این است که طراحی سایت حرفه ای، اعتبار کسب و کار شما را بهبود می بخشد اما طراحی یک سایت بد، نه تنها به بهبود اعتبار کسب و کار شما کمکی نمی کند، بلکه می تواند آن را خدشه دار نماید.

 • نکته پنجم: هیچ ارزانی بی علت نیست. امروزه کسانی که کار طراحی سایت را با قیمت های بسیار نازل انجام می دهند، باید بتوانند هزینه های خود را پایین نگه دارند تا به سود برسند، پس چاره ای ندارند جز اینکه:

  • از نرم افزارهای متن باز استفاده کنند.

  • هزینه طراحی گرافیک را حذف کنند و از قالب های گرافیکی آماده استفاده نمایند.

  • از پرسنل ارزان و به تبع آن غیرحرفه ای استفاده نمایند.

  • زمان راه اندازی یک وب سایت را تا حد امکان کاهش دهند و به تبع آن از دقت خود بکاهند.

در نتیجه موارد فوق کیفیت کار بسیار افت کرده و نتیجه کار چیزی می شود که بازدید کننده وب سایت با اولین نگاه می گوید: "این وب سایت که از جای دیگه کپی شده!" یا "عجب سایت در پیتی!".

پس اگر به دنبال این هستید که بازدید کننده سایت شما، با اولین نگاه جذب سایت شما شده و تصورات مثبتی نسبت به کسب و کار شما پیدا کند، سعی کنید از خدمات طراحی سایت حرفه ای یک شرکت طراحی سایت حرفه ای بهره ببرید. ممکن است هزینه بیشتری بپردازید، اما یکبار می پردازید و سالها خیالی آسوده دارید.

  لطفا از طریق فرم تماس، پیام خود را ارسال نمایید.